YABANCILARIN EV HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMASI

Yabancılar,  ilgili yasada belirtilen hususlar dikkate alınarak ev hizmetlerinde istihdam edilebilir.

Türkiye'de geçerli en az 6 aylık ikamet iznine sahip olan yabancı, ilgili bakanlıktan izin alınarak ev hizmetlerinde çalıştırılabilir.

Doğrudan yurt dışından çalışma vizesi ile ev hizmetlerinde çalıştırılmak üzere yabancı istihdam edilebilir.

Yabancılar; 12 yaşından küçük çocukların bakımında, 65 yaşından büyük kişilerin bakımında veya  hastalığı doktor raporu ile sabit olan kişilerin bakım hizmetlerinde çalışabilir.

Ev hizmetlerinde çalıştırılacak yabancıya ilgili yasa gereği en az asgari ücret tutarında maaş ödenir ve SGK primleri işveren tarafından yatırılır.

 

Biz Biliyoruz!

Kurumsal tecrübemiz ve alanında uzman kadromuzla, yabancı çalışma izni alma konusunda ulusal ve uluslararası yasalar çerçevesinde sizin ve yabancı çalışanınızın menfaatine uygun doğru ve titiz çözüm önerileri sunuyoruz. Tüm işlemleri yasal haklarınızı gözeterek doğru bilgi ve belgelerle zamanında başlatıyoruz.

Türkiye’de yaşayan yabancıların ve onları istihdam etmek isteyen işverenlerin ilk danıştıkları güvenilir bir kurum olarak diyoruz ki; "Gün geçtikçe artan denetimler ve maddi cezalar karşında..." RİSK ALMAYA DEĞMEZ!

Yurtiçi ve Yurtdışından temin edeceğiniz yabancı ile ilgili yasal işlemlerinin yürütülmesi için  sizleri en yakın DOĞRU BAŞLANGIÇ NOKTALARIMIZA davet ediyoruz.

 

Bizimle İletişime Geçin!

Size Uygun Profesyonel Çözümler Üretelim.

"İŞİNİZİ DOĞRU BAŞLATALIM"